UCUZ OTOBÜS BİLETİ NASIL ALINIR

Son söyleyeceğimizi ilk başta söyleyelim, eğer ucuz otobüs bileti arıyorsanız kriteriniz kesinlikle sadece fiyat olmamalı. Otobüs biletlerinin fiyatlarını karşılaştırarak sadece bilet fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Oysa otobüs seyahatinin kalitesini ve değerini belirleyen onlarca kıstas vardır. Bunları dikkatlice inceleyip kararınızı öyle vermelisiniz. Kısaca bu parametreleri ikiye ayırabiliriz. Birincisi ödediğiniz ücret karşılığında aldığınız hizmet, ikincisi ise yolculuğunuzun güvenliğinizden emin misiniz yani içiniz rahat mı?

Kısaca herhangi bir şey satın alacakken size getirisini, diğer maliyetleri ve firmanın güvenirliğini göz ardı etmemenizi tavsiye ederiz. Ödediğiniz ücretin ilk dikkat etmeniz gereken konu olmadığına ikna olduğunuzu kabul ediyor ve kafanızda peki otobüs bileti satın alırken nelere dikkat etmem gerekiyor sorusunu sorduğunuzu tahmin ediyoruz.

OTOBÜS YOLCULUĞUNA DAİR EKONOMİ TÜYOLARI

Diyelim’ki İstanbul’dan Yozgat’a seyahat edeceksiniz burada dikkat etmeniz gereken hususlardan bir tanesi seyahat ettiğiniz firmanın servis ağlarıdır. Bu konuyu özellikle araştırmanızı öneririz. Bazı yerel yönetimler otobüs servislerini yasaklamıştır ancak serbest olan bölgelerde Ses Turizm müşterilerine servis hizmetini eksiksiz olarak sunmaktadır.

ARAÇ DONANIMI VE SERVİS KALİTESİ

Tabi ki maddi olarak bilet fiyatlarını değerlendirirken sadece servisleri göz önüne almak da yeterli değil. Otobüsün sunmuş olduğu teknolojik imkânlar da biletinize değer katan diğer katma değerlerin başında geliyor. Günümüzde artık vazgeçilmez olarak nitelendirilebilecek internet, otobüs yolculuğunu daha verimli ve keyifli geçirmenize kuşkusuz olanak sağlayacaktır. Dizüstü bilgisayarınızla veya telefonunuzla Ses Turizm wi-fi ağına bağlanarak sınırsız olarak internet kullanabilirsiniz. Uzun otobüs yolculuklarında, sosyal medya hesaplarınızda zaman geçirebilir, multiplayer oyunları oynayabilir veya iş ile ilgili meseleleri aradan çıkarabilirsiniz. Araç içi ikramların kalitesi ve miktarı yine önemli hususların başında gelmektedir bu kriteri hem yolcu sağlığı hem de maddi olarak değerlendirebiliriz bunların dışında 2+1 rahat koltuklar koltuk arası mesafeler de misafirlerimizin rahat bir yolculuk için dikkat etmesi gereken hususların başında geliyor.

GÜVENLİ OTOBÜS YOLCULUĞU

Bilet fiyatlarından daha önemli bir husus ise yolcu güvenliğidir. Özellikle son zamanlarda sıkça karşılaştığımız ve vahim bir konu olan otobüs yangınları başta olmak üzere otobüslerin güvenliği bakımları önemli konular arasında gelmektedir. Bu durumun maddi bir karşılığı olmadığı gibi geri dönüşü de olmayabilir. Özellikle araç içi elektrik tesisatı, kullanılan yakıtlar ve zamanında yapılmayan bakımlar gibi konular araçların güvenliğini önemli derece tehdit etmektedir. Bunların dışında insan faktörü de son derece önemlidir. Şoförlerin eğitimi, niteliği ve yolculuk sırasında dinlenmeleri gibi konular yolculuğun güvenliğini doğrudan tehdit eden faktörlerin başında gelir.

SES TURİZM VE GÜVENLİ YOLCULUK

Ses Turizm olarak araçların bakımlarında; düzenli, olması gerektiği gibi zamanında ve maliyetlerden kaçmayarak yapmaktayız. İnsan kaynakları yaklaşımlarımız doğru personeller ile çalışmak için sürekli çaba halinde olmayı gerektirirken kurumsal yapımız yaşanabilecek aksaklıklara karşı hızlı aksiyon almak ve en odak noktasında bu aksaklıklara engel olma çabasındadır. Özetle: Güvendiğiniz, köklü firmalardan bilet almak, otobüs biletinin sizlere olan maliyetini hesaplarken ve yolcu güvenliğini göz önünde bulundururken rahat etmenizi sağlarken otobüs biletlerini karşılaştırarak almaktan çok daha karlı ve akıllıca olacaktır. Bilet aldığınız firmanın servis noktaları toplu taşımaya yakın mı ya da sizi istediğiniz bölgeye ulaştırabiliyor mu? Ucuz diye aldığınız biletler; servis ağı, otobüs donanımı, araç içi ikramlar ve araç konforu kriterlerini göz önünde bulundurduğunuzda 20 ila 100 lira arasında ekstra maliyetle cebinize yansıyabilir. Umarız bu yazımız sizlere otobüs bileti satın alırken kara vermeniz açısından faydalı bilgiler sunmuştur.