Sahil Şeridi
Kasım 28, 2018

BODRUM’DA GEZİLECEK YERLER

bodrum-kalesi

Bodrum kalesi iki liman arasında kayalık bir alan üzerinde kurulmuştur. St. John Şövalyeleri tarafından 1402 yılında inşa edilen Bodrum Kalesi, Ortaçağ’dan kalma en iyi korunmuş kalelerden birisi olmasıyla ünlüdür. İç kale içinde değişik ülke adları verilmiş kuleler bulunmaktadır. En yüksek kule deniz seviyesinden 47,50 metre yükseklikte olan Fransız Kulesi’dir. Diğer kuleler İtalyan Kulesi, Alman Kulesi, Yılanlı Kule ve İngiliz Kulesidir. Kalenin doğu duvarı dışında kalan bölümleri çift beden duvarları olarak takviye edilmiştir.

SES TURİZM ve SAHİL TURLARI

Ses Turizm son model modern 2+1 otobüsler ile Boğazlıyan, Sarıkaya, Sorgun, Yozgat,Yerkoy ve ANKARA üzerinden sahillere seferler düzenlemektedir. Otobüslerde sınırsız WI-FI bağlantı ve sınırsız kaliteli ve markalı ikramlarla sizlere keyifli bir yolculuk sunmaktadır. Bodrum, Antalya, Alanya, İzmir, Balıkesir ve diğer birçok yere olan seferlerimiz yaz ve kış demeden 12 ay aralıksız devam etmektedir.

ANTALYA’DA GEZİLECEK YERLER

Antalya Türkiye’nin en büyük turizm merkezidir. Sadece Türkiye’nin değil dünyanın da sayılı turizm merkezlerindendir. Antalya’yı kelimelerle anlatmak mümkün değildir. Ancak yaşamak, görmek ve bizzat gezmek gerekir. Kaleiçi semti antik çağ kalıntıları içeren önemli bir turizm noktasıdır. Bu kalıntılar bölgeyi çevreleyen surlar ve iç limanda yer alan liman mendireğinin bir kısmıdır. Bölgeyi içten ve dıştan saran Surlar, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı devirlerine ait ortak eserdir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir