otobüs yolcuğu
Kasım 28, 2018

Her şeyden önce yolcunun can güvenliğini her şeyin üstünde tutmayı ilke edinmiş firmaları tercih etmek keyifli bir otobüs yolculuğu geçirmenin ön koşulu. Bu konuda aklınızda en ufak bir şüphe yoksa eğer yola çıkmadan önce aşağıdaki tavsiyelerimizi okumaya başlayabilirsiniz.

OTOBÜS YOLCULUĞU HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Öncelikle uzun sürecek yolculuğunuzda cam kenarı bir bilet ve araba yastığı aldığınıza emin olmalısınız. Böylece koridor ve karşı taraftaki koltuklarla bağlantınız kesileceği için birkaç saatlik güzellik uykusuna yatabilirsiniz. Hem cildiniz dinlenirken hem de zihninizi uzun süren sıkıcı yolculuklarla meşgul etmemiş olursunuz. Hatta uykuya dalmadan önce sizi mutlu edecek hayaller kurarak, beyninize mutluyum sinyali gönderebilirsiniz. Bu durumda uykuya daldığınızda beyniniz bu komutu bütün vücudunuza gönderdiği için sıcacık bir yatakta uyuyormuşsunuzcasına rahat bir uyku çekebilirsiniz. Uyandığınızda ne kadar dinlendiğinizi fark ettiğinizde, kendinizde inanamayacaksınız

OTOBÜSTE MÜZİK DİNLEMEK

Yolculuk boyunca hiç uyuyamayanlardansanız; müzik dinlemek işte tam da size göre. Bunun için yanınızda özellikle

taşımanız gereken herhangi bir cihaza gerek yok. Telefonunuzun müzik çalarının olması ya da mp3 player gibi küçük bir cihazınızın yanınızda bulunması, içinde severek dinlediğiniz müziklerinizin olması yeterli. Bu küçük cihazlar hem çok yer kaplamaz hem de bu cihazlara kolayca ulaşılabilir. Kafanızı cama yaslayıp sevdiğiniz sanatçıları dinlerken gökyüzünü seyrederek, hiçbir işle meşgul olmadan sevdiklerini düşündüğünüzde zamanın nasıl geçtiğini anlayamadığınız bir yolculuk yaptığınızı göreceksiniz.

OTOBÜSTE GAZETE VE KİTAP OKUMAK

Yolculuklarda gürültüyü sevmeyen bir yapınız varsa size kitap okumayı önerebiliriz. Yalnız eğer yolculukta kitap

okumaya karar verenlerdenseniz: bunun için dikkat etmeniz gereken noktalar var. Yolculuk sürecinde akıcı ve kolay anlaşılır kitaplar tercih etmelisiniz. Hatta macera türü kitaplar yolculuk için en uygun türlerden biridir. Çünkü sürükleyici olması size hem zamanı unutturur hem de kitap okuma sürecinde motivasyonunuzu canlı tutarak içeriği daha kolay anlamanıza yardımcı olur. Ancak bu tarz kitaplarla aranız yoksa ya da motive olamam diye düşünüyorsanız kitap yerine gazete tercih ederek gündemi takip edebilir ya da magazin dergileriyle, kim, kim ile nerede sorusunun yanıtını oturduğunuz yerden cevaplayabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir